איך מונעים

אין עדיין בשימוש שגרתי חיסון אקטיבי יעיל כנגד הנגיף. ניתן לנסות ולהימנע מלהידבק מהנגיף ע"י רחיצת ידיים לכסות את הפה והאף בזמן שעול או עיטוש וכן לבודד חולים בנגיף כדי למנוע הדבקה משנית הן בבית החולים והן בקהילה. לכן ההמלצה לחולים לא ללכת לגני ילדים או לבתי ספר בזמן מחלה.
החיסון היחידי הקיים כיום הינו חיסון פסיבי ע"י מתן של נוגדנים כנגד נגיף ה- RSV.  זהו  חיסון סביל המכיל נוגדנים מבני אדם מיוחדים כנגד נגיף ה- RSV. מאחר והתכשיר הינו חיסון פסיבי ע"י נוגדנים יעילותו טובה אך למשך זמן קצר רק כחודש ולכן ישנו צורך לתת את החיסון במנות חוזרות כל חודש. החיסון ניתן בעונת החורף בין החודשים נובמבר למרץ סך הכול ב- 5 מנות הניתנות בזריקה לשריר. 
החיסון אושר לשימוש בישראל ונכנס לסל הבריאות כבר בשנת 2002. מחקרים רבים נעשו כבר בשנות ה-90 במספר רב של מרכזים רפואיים בכל רחבי העולם אשר הוכיחו את יעילותו הגבוהה של החיסון בהורדה חדה של שיעור האשפוזים וכן את האשפוזים בטיפול נמרץ עקב תחלואה ב-RSV  בעיקר בתינוקות שנולדו פגים לפני שבוע 36 של ההיריון.
 כמו כן נמצא כי החיסון יעיל במניעת תחלואה קשה בתינוקות שנולדו עם מומי לב מולדים.
 בשנת 2005 אושרה התרופה לשימוש בישראל גם לאוכלוסיית ילדים מצומצמת אשר נולדו עם מומי לב מולדים קשים הסובלים מאי ספיקת לב, יתר לחץ דם ריאתי וכחלון ו בילדים עם טיפול קבוע בחמצן. ילדים אלו הינם בדרגת סיכון גבוהה לתחלואה קשה עקב הדבקות  מהנגיף ה- RSV ויכולה  להימנע בצורה יעילה ע"י מתן חיסון  מניעתי כנגד וירוס הRSV . לפי הנחיות וועדת הסל לשנת 2014 החיסון ניתן לכל הפגים אשר נולדו עד שבוע 32+6 ימים וטרם מלאו להם שנה בתחילת עונת הRSV   (ה-1 לנובמבר) ובנוסף לפגים אשר נולדו עד שבוע 34 +6 ימים וטרם מלאו להם חצי שנה בתחילת עונת הRSV  (ה-1 לנובמבר)
  • לידיעתכם סל הבריאות לשנת 2014 הרחיב את הזכאות לחיסון כנגד וירוס הפגים. נא מלאו את הפרטים הבאים לבדיקת זכאותכם
    לקבלת עדכונים וטיפים הרשמו עכשיו!
שם מלא
עיר מגורים
קופ"ח
נייד
טלפון

דוא"ל

תאריך לידת הפג 
שבוע לידה

אתר האינטרנט  נבנה בחסות חברת ABBVIE. מובהר בזאת כי חברת ABBVIE אינה  אחראית לנכונות ו/או טיב ו/או שלמות ו/או תקפות ו/אודיוק המידע ו/או התכנים הכלולים באתר זה. מבלי לגרוע מהאמור, המשתמש/ת מצהיר/ה בזאת, כי ידוע לו/לה שחברת ABBVIE אינה אחראית לכל שימוש שהוא/היא עושה, בין במישרין בין בעקיפין, באתר ותכניו. האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם רופא.